DZIEŃ KULTURY ORIENTALNEJ

NIEKONWENCJONALNA LEKCJA WYCHOWAWCZA

Centrum Aktywnego Wypoczynku i Sportów Niekonwencjonalnych BRAFS pragnie zaproponować Państwu możliwość zorganizowania na terenie Waszej placówki (szkoły, przedszkola) zajęć związanych z kulturą i sztuką Dalekiego Wschodu , uznanych przez wielu pedagogów za niekonwencjonalną lekcję wychowawczą.

Celem pokazu – prelekcji jest przybliżenie odbiorcom kultury państwa Złotego Smoka, jakże odmiennej od europejskiej i dlatego, niestety, często niezrozumiałej i mało dostępnej. Zajęcia składają się z dwóch części; teoretycznej – obejmującej wprowadzenie w sztukę, kulturę, filozofię i medycynę naturalną – oraz praktycznej, w czasie której odbędzie się pokaz „Kung Fu – sztuka, nie przemoc”.

Kankusta Duo opinie
Zobacz jak szybko stracisz na wadze!
http://www.zielonysklep.eu/kankusta-duo-forte/

Sztuka walki, którą prezentuję podczas zajęć, w odróżnieniu od sportów walki, ma na celu przede wszystkim promowanie rozwoju fizycznego człowieka, zgodnie z zasadą „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Uczy dyscypliny wewnętrznej oraz szacunku dla drugiej osoby, gdyż pokazuje, że mistrzem jest nie ten, kto atakuje, ale kto potrafi ustąpić. Buduje poczucie własnej wartości.

Żyjemy w czasach dynamicznego rozwoju techniki, która ułatwia codzienne czynności, ale także sprawia, że coraz mniej się ruszamy, jesteśmy mało sprawni fizycznie. Panująca wśród dzieci i młodzieży moda na słodycze i potrawy typu fast food także negatywnie wpływa na kondycję fizyczną i zdrowie. Wiadomym jest, że uprawianie sportu wpływa korzystnie na rozwój fizyczny i emocjonalny dzieci, daje im możliwość lepszego poznania siebie i swoich możliwości, uczy dyscypliny oraz pozwala na przeżywanie radości z osiągniętych sukcesów.

Lekcja pokazowa, na którą zapraszam, ma być dla młodych ludzi formą zachęty do podjęcia aktywności fizycznej, motywacją do prowadzenia zdrowego stylu życia, którego częścią może być Kung- Fu.

Forma zajęć: wykład, pogadanka, pokaz

Miejsce zajęć: Państwa placówka / przyjeżdżam na miejsce w wyznaczonym wcześniej terminie/. Sala, w której odbywają się zajęcia jest przez mnie udekorowana.

Adresaci: przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych , gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych

Koszt zajęć: 7 zł od osoby - wystawiam rachunki za przeprowadzone zajęcia.

Centrum Aktywnego Wypoczynku i Sportów Niekonwencionalnych Brafs